Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Rovinieta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Rovinieta

Salut,primesc amenzi de rovinieta cu toate ca am vandut masina,ce e de facut?
Primordial este sa contestati in termen legal amenzile
Concomitent sesizati oficial SPR evidenta auto si CNADNR ca nu mai sunteti proprietarul vehiculului cu datele de identificarea X care a fost instrainat la data Y numitului Z ,anexati document justificativ
Intre timp CNADNR se numeste CNAIR:) dar nu e o problema, noi sa fim sanatosi...
Radiati masina.
Ana-Maria Dutescu, Avocat
Radiati masina.

initiatorul topiculului nu a facut precizari daca a radiat sau nu din evidenta fiscala vehiculul
Logic ar fi pentru a stopa impunerea de obligatii la buget sa fi radiat vehiculul in baza documentului de instrainare auto
Am radiat fiscal masina dar totusi mi au venit 2 amenzi pana acum,la politie mi au zis ca nu e de competenta lor ci a primariei,iar la primarie mi au spus sa ma duc la politie....
E de competența politiei, figurați in baza lor de date ca proprietar.
latka, utilizator