Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Rovinieta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Rovinieta

Salut,primesc amenzi de rovinieta cu toate ca am vandut masina,ce e de facut?
Atat timp cat cumparatorul nu afinalizat procedura d einmatriculare vehicul,in evidente figurati dv drept proprietar
Dv dupa instarinarea auto nu ati informat SPR evidenta auto ca nu mai sunteti proprietar,astfel ca in caz de eveniment rutier documentele se comunica proprietarului din evidenta
Tocmai din acest motiv am precizat sa informat atat SPR evidenta auto cat si CNAIR ca nu mai sunteti proprietarul de fapt si de drept al vehiculului
Multumesc tuturor! Imi puteti recomanda un model de contestatie?