Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... registrul de evidenta a f.p cf hg 432 /2004
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

registrul de evidenta a f.p cf hg 432 /2004

as vrea sa stiu daca a intrat cineva in posesia registrului de evidenta a fp - registru care se solicita si se elibereaza de catre anfp
daca, da, as vrea sa stiu daca este o procedura aparte sau este o adresa prin care se solicita acest registru
multumesc
o zi buna
unde scrie ca ANFP elibereaza registre? :O Registrul, va fi intocmit de catre fct responsabil cu resursele umane, in formatul strandard , conf. anexelor . :)
mihaicalinescu2005, utilizator
asa as interpreta art 10 alin 4 din hg 432
H.G. 432/2004
" ART. 10
(1) Registrul cuprinde elementele de identificare ale funcţionarilor publici, numărul şi data actului administrativ de numire, modificare, suspendare şi încetare a raporturilor de serviciu, temeiul legal al modificării, suspendării şi încetării raporturilor de serviciu, durata modificării şi suspendării raportului de serviciu, precum şi numele, prenumele şi funcţia deţinută de persoana care a făcut înregistrarea.
(2) Fiecărui funcţionar public îi va fi alocat un spaţiu individual în registru.
(3) Corectarea erorilor materiale se face astfel încât să poată fi vizibile vechea înregistrare şi datele exacte."
Versiunea mea sau e dvs. de H.G., nu este adusa la zi, sau va referiti la alt articol? :)
mihaicalinescu2005, utilizator
se pare ca versiunea mea era veche,
in varianta aceea, la art 10 alin 4 era prevazut ca anfp elibereaza registrul cand se termina anteriorul
Eu imi updatez Lex-ul zilnic... dar, m-am gandit ca o fi vreo eroare...
In concluzie, trebuie sa faceti registrul, si in format electronic, si pe suport de hartie. Va recomand o firma specializata, pentru cel de hartie, pentru ca aveti nevoie de multe coloane. :)