Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... evidenta salariatilor in REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

evidenta salariatilor in REVISAL

Salariatii, functionari publici, se inscriu in REVISAL?
Functionarii publici nu se inregistreaza in registrul de evidenta a salariatilor prevazut de HG 500/2011.

Registrul care cuprinde elementele de identificare ale funcţionarilor publici, numărul şi data actului administrativ de numire, modificare, suspendare şi încetare a raporturilor de serviciu, temeiul legal al modificării, suspendării şi încetării raporturilor de serviciu, durata modificării şi suspendării raportului de serviciu, precum şi numele, prenumele şi funcţia deţinută de persoana care a făcut înregistrarea este intocmit potrivit HG nr. 432/2004 privind dosarul profesional al funcţionarilor publici.