Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Interdictie Anglia.
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Interdictie Anglia.

Buna ziua. Prietenul meu a fost in Anglia,unde a facut 4 luni de detentie, dupa care a fost deportat in Romania. I s-a spus ca are interdictie de a intra in Anglia dar nu stie pe ce perioada sau si nu are acte care sa ateste acest lucru. Cum putem afla care este stadiul in care se afla aceasta interdictie?
Inca ceva ,daca ne casatorim si el renunta la numele de familie, schimbandu-si ulterior actele, e posibil sa "scape"oarecum?
El era obligat să țină actele sau sa plateasca avocat pentru a le arhiva.

Sa încerce la consultat
multumesc!
Bună ziua am și eu o întrebare dintr-un an de condamnare cit închisoare se face