avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Lipsa receptie desfiintare - demolare
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Lipsa receptie desfiintare - demolare

Am demolat o anexa si am extins casa. Am autorizatie de desfiintare , autorizatie de constructie, receptie la autorizatie de constructie. Nu am receptie la desfiintare. De la primarie nu vor sa imi dea intrucat a trecut mult timp.
Cine are responsabilitatea de a face receptia? Eu? Primaria? Ar fi trebuit sa pot lua autorizate de extindere daca nu am avut receptie la demolare? Daca mi se refuza eliberarea receptiei, cum pot proceda? Va multumesc

Alte discuții în legătură

Demolare sergiusara sergiusara Buna ziua! Imi poate spune cineva cam la ce cost ajunge demolarea unui imobil. E vorba de o casa cu 4 camere. Multumesc. (vezi toată discuția)
Limita intre vecini curte comuna alexstan88 alexstan88 Buna seara!M-ar interesa un raspuns pertinent la problema mea.Locuiesc intr-o curte comuna cu 10 case.Acum 10 ani,parintii mei s-au extins ilegal,construind ... (vezi toată discuția)