avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Profesiile liberale in sistem real sau la norma de ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Profesiile liberale in sistem real sau la norma de venit?

Pfa-urile profesii liberale se inegistreaza in sistem real sau la norma de venit? Multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 27 Februarie 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: elisa17 , utilizator 17:59, 12 Martie 2019
Din cate stiu eu (nu sunt de specialitate, dar sunt in situatie similara) nu exista decat sistem real pentru profesiile liberale. Eu nu am gasit activitatea mea in normele de venit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa, daca depasesc venitul estimat cat trebuie sa mai platesc? levaidvd levaidvd Buna ziua! Acum imi doresc sa fac un PFA ca traducator, dar inca nu stiu clar toate lucrurile legate de acest statut. Am aflat ca trebuie sa fixez o ... (vezi toată discuția)
Impozit in sistem real pfa IrinaMona IrinaMona Buna ziua. Am o intrebare. O PFA ce coduri CAEN trebuie sa aiba pentru a intra in sistemul real de impozitare? Daca are un cod care se integreaza in sistemul ... (vezi toată discuția)
Pfa- servicii psihologice? lilidani lilidani Poate să îmi spună cineva dacă serviciile psihologice pot fi prestate sub \"umbrela\" PFA ? Vă roooog !!!! (vezi toată discuția)