avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 770 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Inregistrare electronica contract de inchiriere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Inregistrare electronica contract de inchiriere

Cum pot inregistra online un contract de inchiriere a unui apartament?
Ultima modificare: Miercuri, 27 Februarie 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 16:30, 27 Februarie 2019
Presupun ca va referiti la declararea la anaf a venitului obtinut din inchirierea apartamentului? Contractul semnat il tineti acasa. Se depune prin internet folosind contul personal deschis cu nume si cnp pe spatiul privat virtual doar declaratia unica in care declarati venitul anual incasat din inchirire.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda nedeclarare contract inchiriere gabriel.grauceanu gabriel.grauceanu Salutare, Am inchiriat un spatiu (apartament) pe firma (SRL) in Noiembrie 2018, pentru a crea un punct de lucru. Zilele acestea vom merge sa declaram ... (vezi toată discuția)
Venituri din chirii linutica linutica Buna ziua.Am următoarea speță:Am de vânzare teren de la bunici, mai multe parcele.Cu banii de pe vanzare, doresc sa cumpar 3 apartamente sa le dau in ... (vezi toată discuția)
Semnatura electronica Jo_Hsn Jo_Hsn Buna ziua. Este obligatorie semnatura electronica atunci când depui declaratia unica pentru un PFI si/sau PFA? (vezi toată discuția)