Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... ce este mai avantajos pentru o societate comerciala
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

ce este mai avantajos pentru o societate comerciala

intrebarea mea este
daca pentru o societate comerciala, potrivit legii privind insolventa, este mai avantajos daca se face la cererea societatii sau daca este lasata la cererea creditorilor, in cazul in care oricum societatea va trbui sa treaca printr o asemenea procedura.
va multumesc