avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... ce este mai avantajos pentru o societate comerciala
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

ce este mai avantajos pentru o societate comerciala

intrebarea mea este
daca pentru o societate comerciala, potrivit legii privind insolventa, este mai avantajos daca se face la cererea societatii sau daca este lasata la cererea creditorilor, in cazul in care oricum societatea va trbui sa treaca printr o asemenea procedura.
Cel mai recent răspuns: mihaelaniciu , utilizator 21:38, 20 Noiembrie 2009
va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Societatea nu mai poate plati salariile - sa cerem insolventa? av_emy av_emy Buna seara! Apelez la amabilitatea dvs de a ma sfatui intr-o problema: -o societate, datorita crizei financiare, a ramas fara comenzi si nu mai poate ... (vezi toată discuția)
Cerere debitor insolventa sau cerere creditor insolventa? Cristianna Cristianna Buna seara!Pentru o firma cu datorii,care se gandeste la insolventa,ce este mai avantajos pentru ea,sa isi ceara insolventa sau sa ii ceara creditorii acest ... (vezi toată discuția)
Cerere debitor ContSters56278 ContSters56278 pot intra in procedura de faliment la cererea mea ca debitor daca am depasit termenul acela de 30 de zile ? adica am facturi neachitate mai vechi de 2 luni. ... (vezi toată discuția)