Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... obligatiile cntractuale
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

obligatiile cntractuale

dupa incetarea unui contract de prestarii servicii, pentru a ataca o societate comerciala ca nu si-a indeplinit obligatiile contractuale ce formalitati trebuie intocmite , pasi si documentele care ar trebui legal intocmite?
Exista mai multe mijloace juridice prin care puteti solicita obligarea partenerilor contractuali la indeplinirea obligatiilor asumate.
Din considerente diverse va sugerez sa formulati o cerere in instanta pe "obligatia de a face".
Daca ati putea oferi mai multe date despre acel contract de prestari servicii probabil ca as putea detalia, la randul meu, si alte mijloace.
dupa incheiere unui contract de prestarii servicii la data de 01.10.2008 , un client nu a achitat factura , devenind tert proprit la DGF in noiembrie 2009 si cere respingerea de mentinere a propririi asiguratorii si sa desfinteze proprirea instituita de creditoare , in intimpinare motiveaza " nu si-a indeplinit obligatiile contractuale.... ", dar fara sa aduca in aceasta perioada nici o notificare care sunt obligatiile contractuale neindeplinite, avand cunostinta doar din intimpinare