Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratia unica-CASS dividende
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratia unica-CASS dividende

Daca o persoana fizica obtine venituri din dividende in 2018, peste plafonul de 22.800, plateste CASS 2.280. In declaratia unica la 1.5 Venit si/sau castig din investitii se completeaza suma reala castigata sau se completeaza plafonul de 22.800 (pentru ca oricum nu conteaza suma daca ai depasit plafonul)? Multumesc anticipat
Se completeaza plafonul de 22.800 lei.