Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Pana cand sunt asigurata daca se proroga depunerea ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Pana cand sunt asigurata daca se proroga depunerea declaratiei unice?

Singurele mele venituri sunt din chirii, sub valoarea salariului minim. In decembrie 2018 am platit asigurarea de sanatate care am inteles ca era valabila pana pe 15 martie, cand ar fi trebuit sa platesc pt anul urmator.
In conditiile in care se proroga depunerea declaratiei unice pana pe 31 iulie, inseamna ca sunt asigurata pana atunci si sa platesc abia in iulie?
Si de platit va trebui sa platesc 1268 lei (parca atat am vazut ca e noua suma) sau platesc lunar, ca am vazut ca si asta s-a modificat.
Multumesc anticipat pt raspunsuri.
Platiti cand doriti pana pe 15 decembrie, ca si anul trecut iar de asigurat incepeti sa fiti de la data depunerii declaratiei.