Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... A2a specializare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

A2a specializare

Buna ziua, pentru a urma o a2a specializare este necesar examen de rezidentiat( pt un medic) si daca se plateste sau este gratuit
Potrivit OG 18/2009, posesorii certificatului de specialist pot efectua pregătire pentru obținerea celei de-a doua specialități în regim cu taxă, astfel:
a) prin susținerea unui nou concurs de rezidențiat, cu respectarea prevederilor legale;
b) prin înscrierea la programul de pregătire în a doua specialitate, pentru oricare dintre specialitățile prevăzute de Nomenclatorul specialităților medicale, medico-dentare și farmaceutice pentru rețeaua de asistență medicală, conform facultății absolvite.