Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatie

Pot face alocatia copilului nou nascut daca sunt despartita de tata si nu am actele lui?Precizez ca inca sunt pe numele lui dar nu mai suntem impreuna.
Aveti hotarare judecatoreasca de incredintare a copilului?
Nu

Cornel Vasile a scris:

Aveti hotarare judecatoreasca de incredintare a copilului?

Daca veti obtine o astfel de hotarare , atunci puteti schimba ... in caz contrar, numai cu acordul tatalui.
Dar copilul nu este al lui.A intrat pe numele lui pt ca inca nu aveam hotararea de divort.

Cornel Vasile a scris:

Daca veti obtine o astfel de hotarare , atunci puteti schimba ... in caz contrar, numai cu acordul tatalui.