Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Preaviz in timpul suspendarii cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Preaviz in timpul suspendarii cim

Sunt in concediu de cresterea copilului,asadar am contractul suspendat pana in luna iunie. As vrea sa imi dau demisia sa incep serviciul la alta societate. Avand in vedere faptul ca am CIM suspendat mai trebuie sa stau in preaviz?
Mai bine depuneti o cerere de incetare a c.i.m. cu acordul partilor.