Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... neconcordanta revisal cu d112
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

neconcordanta revisal cu d112

Buna ziua,
Am urmatoarea situatie, si va rog sa ma ajutati:
la o soc a fost introdus gresit un cim care trebuia la o alta firma.
In revisal a fost asa: introducere date salariat, introducere date contract si apoi s-a sesizat ca nu trebuia pe acea firma....s-a pus bifa si s-a trecut radiat.....poate ca trebuia mai intai sa-i trecem data de incetare si apoi sa se procedeze la radiere ???
In registrul salariati nu apare nici la lista de contracte active, nici la inactive
Dar acum apare la anaf, ca este in fiecare luna a anului 2018 in revisal si nu este in d112. Este logic ca nu trebuie sa fie in D112, dar cum sa rezolvam sa nu mai apara in revisal??

anymaryh, utilizator
In revisal nu se poate șterge definitiv o înregistrare.
nu intentionez sa sterg, ci sa nu mai apara radiat activ

intre timp am fost la itm si trebuie sa fac o adresa in care sa explic situatia, si cu raspunsul de la itm, sa fac apoi o adresa catre anaf
in situatia cand se mai inregistreaza un un salariat/contract eronat, care trebuia la o alta firma, trebuie mai intai de incetat contractul, de trecut explicatia si apoi de radiat...ca sa nu mai apara radiat activ
Va apare c.i.m. radiat in revisal pana la modificarea programului.