Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ce spune legea...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ce spune legea...

O persoana iesita la pensie anticipata ( 60 de ani ), in cazul aparitiei unei noi legi care i-ar permite sa iasa la pensie de drept, se poate folosi de aceasta ?
Deocamdată nu există o lege care să modifice vârsta de pensionare la limită de vârstă.

Nu putem discuta pe presupuneri, pe dacă și cu parcă...
Domnule DAPIX, din punctul meu de vedere nu cred ca esti in masura sa iti dai cu parerea si asta pentru ca eu am muncit 41 de ani fara o zi de concediu medical, fara o zi de concediu de odihna, 3km dus, 3 km intors, am plecat in armata pentru 1,4 luni, am facut 2 ani armata nu pentru ca mi-am ingropat arma sau as fi scapat boneta in varza calita a comandantului, era campanie agricola si da, nu putem discuta pe presupuneri dar noua lege a pensiilor, cea pe care Iohannis nu vrea sa o semneze mi-ar da posibilitatea sa ies de drept la 61 de ani......