Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sentiinta pronuntata din 4.05.2018. Ce pot face sa o ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sentiinta pronuntata din 4.05.2018. Ce pot face sa o primesc cat mai curand?

Buna ziua!
As dori sa stiu ce pot face ca sa primesc cat mai repede o sentiinta pronuntata deja din Mai anul trecut? Precizez ca e o sentiinta pe un dosar civil, pt autoritate exclusiva minor si stabilire domiciliu minor in strainatate, castigata de mine (mama), dar as vrea sa o primesc sa vad daca tatal va face apel sau ce mai urmeaza.
Am depus doua cereri de urgentare comunicare, una in luna Iulie si alta in luna Septembrie... oare chiar nu se iau in considerare?! ce altceva as mai putea face pt comunicarea sentiintei?
Va multumesc pt orice raspuns mi-ati putea oferi!
Buna ziua,

In afara de cereri repetate de urgentare nu se mai poate face nimic.

Depuneti cate una pe saptamana.
Aveti un mandatar in tara care sa mearga sa intrebe, sa verifice situatia?
Sunt eu in tara! Tocmai de aceea am si deschis procesul, pt a putea iesi din tara cu minorul pt ca tatal nu vrea sa dea acord la notar.
Am sa mai incerc cu cereri... Va multumesc de raspunsuri!
Mergeti la grefier si intrebati ce se intampla. faceti o plangere la CSM eventual... dar incercati intai sa aflati de la grefier.
Încercați un memoriu la conducerea instanței respective și apoi daca nu se misca lucrurile o plângere la CSM.