Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... alocatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

alocatie

Buna ziua imi cer scuze ca va deranjez situatia mea este:
Eu si sotul meu lucram in Anglia de trei ani avem o fetita si de un an am aplicat pentru alocatie (de catre o doamna contabila autorizata)!Cand am intrebat pe Doamna Contabila cum se procedeaza sa oprim alocatia din Romania a spus ca se va opri automat in momentul cand vom incepe sa primim aici!Mama mea imi spune ca alocatia intra in continuare pe card in Romania dar eu primesc si aici alocatia!ce trebuie sa fac!Multumesc
Sunati la AJPIS de care apartineti si explicatile situatia exacta.
Am sunat si au zis ca statu de aici tre sa completeze formularele E401 si E 411 si sa trimita prin fax la adresa care mi-au dato ei! dar cui sa ma adresez aici nu stiu !