Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Vechime pentru pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Vechime pentru pensionare

In intreaga mea activitate am 10 luni cu 17-19 zile lucrate pe luna.
Aceste luni se vor lua in considerare pentru vechime la stagiul de cotizare sau sunt pierdute?
Deci cele cca 180 zile lucrate sunt pierdute?
sarar, utilizator
Da.
Cu acest stagiu aveti acces doar la pensie de invaliditate.
Carp Mircea, utilizator
Poate ati inteles gresit.Am cca 35 ani de cotizare dar in toata aceasta perioada se regasesc cca 10 luni cu zile lucratoare lucrate incomplete. CCA 180 zile in loc de 200 zile.
Intrebarea mea este daca aceste luni si zile se pierd.la vechime.
Nu se pierd.