Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... În ce condiții poate fi folosit fondul de reparații ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

În ce condiții poate fi folosit fondul de reparații constituit de o asociație de proprietari? Este nevoie ca toți să își dea acordul pentru realizarea unor lucrări?

In ce conditii poate fi folosit fondul de reparatii constituit de o asociatie de proprietari? Este nevoie ca 100% din locatarii unui condominiu sa isi exprime acordul pentru realizarea unor reparatii, in cazul in ca reparatiile ce trebuiesc realizate fac parte din spatiul comun ? M-ar ajuta exact articolul si legea, intrucat doresc sa intocmesc o solicitare de utilizare a fondului de reparatii. Va multumesc
Manuela Rășină, administrator
Astea sunt chestii marunte - eu credeam ca vreti sa schimbati tevi, sau sa reparati acoperisul - care tin de un bun simt minimal al administratorului.. Poate nu ar fi deloc in plus sa incercati sa aflati daca are o fisa a postului, si mai ales daca o respecta, caci din intrebarea dvs, nu prea reiese asta..