Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... REPARATII SERVICE NEAUTORIZAT RAR
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

REPARATII SERVICE NEAUTORIZAT RAR

AM DUS O MASINA LA REPARAT SI MECANICUL A MINTIT CA SERVICEUL E AUTORIZAT RAR. MI-AU FACUT NOTA DE REPARARE, AM PLATIT AVANS, DAR DUPA CE MI-AU DEFECTAT CASETA DE DIRECTIE AM AFLAT CA NU E AUTORIZAT- DECI NU O SA BENEFICIEZ DE NICIO GARANTIE NICI PENTRU PIESE NICI PENTRU MANOPERA. AM FACUT REFUZ RECEPTIE DAR CUM RECUPEREZ DREPTURILE LEGALE?
Daca nu solutionati amiabil,analizati oportunitatea actionarii in instanta
Daca nu solutionez amiabil masina o ridic asumandu-mi eu eventualele daune ( daca semnez factura de receptie a masinii....? ) sau las masina la ei?