avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pot redeschid un dosar civil?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Pot redeschid un dosar civil?

Buna seara , am un dosar pe civil , din care fac parte 1 parte vatamata si 4 inculpati !! Instanta a hotarat plata a unor daune morale si plata acestora solidar !!! Ce posibilitate exista sa platesc separat ? Pot redeschide dosarul sa ma judec separat cu victima? Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Sorinica1 , utilizator 08:56, 3 Aprilie 2019
Luati legatura cu un avocat sa va ,, traduca,, actiunea eventual hotararea
Cred ca ce solicitati dvs este ceea ce va si obligat in solidar este separat
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
PENTRU A PUTEA RĂSPUNDE, AM. NIȘTE ÎNTREBĂRI :Pentru ce fapta ați fost condamnat și dacă s-au epuizat toate căile de atac, adică pe scurt Sentința este definitiva prin neapelare sau în urma judecării apelului?

Sorinica1 a scris:

Buna seara , am un dosar pe civil , din care fac parte 1 parte vatamata si 4 inculpati !! Instanta a hotarat plata a unor daune morale si plata acestora solidar !!! Ce posibilitate exista sa platesc separat ? Pot redeschide dosarul sa ma judec separat cu victima? Va multumesc

Dosarul este mai vechi sentinta este definitiva

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pedeapsa cu executare- cine plateste cheltuielile judiciare si daunele morale? ionutpavel ionutpavel daca inculpatul a primit sentinta definitiva cu executare cine plateste cheltuielile judiciare si daca in acelasi dosar are de platit daune morale catre ... (vezi toată discuția)
Condamnat cu suspendare Raul88 Raul88 Buna seara in urma cu 2 ani m-am urcat in masina neposedant permis de conducere si am acidentat pe trecerea de pietoni un adolscent de 15 ani..In prima ... (vezi toată discuția)
Cale de atac imbroserv imbroserv Buna dimineata, Exista o cale de atac impotriva unei sentinte data de Curtea de Apel cu mentiunea \\"definitiva\\"? Hotararea emisa de Curtea de Apel ... (vezi toată discuția)