Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pot redeschid un dosar civil?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Pot redeschid un dosar civil?

Buna seara , am un dosar pe civil , din care fac parte 1 parte vatamata si 4 inculpati !! Instanta a hotarat plata a unor daune morale si plata acestora solidar !!! Ce posibilitate exista sa platesc separat ? Pot redeschide dosarul sa ma judec separat cu victima? Va multumesc
Luati legatura cu un avocat sa va ,, traduca,, actiunea eventual hotararea
Cred ca ce solicitati dvs este ceea ce va si obligat in solidar este separat
PENTRU A PUTEA RĂSPUNDE, AM. NIȘTE ÎNTREBĂRI :Pentru ce fapta ați fost condamnat și dacă s-au epuizat toate căile de atac, adică pe scurt Sentința este definitiva prin neapelare sau în urma judecării apelului?

Sorinica1 a scris:

Buna seara , am un dosar pe civil , din care fac parte 1 parte vatamata si 4 inculpati !! Instanta a hotarat plata a unor daune morale si plata acestora solidar !!! Ce posibilitate exista sa platesc separat ? Pot redeschide dosarul sa ma judec separat cu victima? Va multumesc

Dosarul este mai vechi sentinta este definitiva