Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce trebuie sa fac?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce trebuie sa fac?

Proprietarul fondului aservit,pe terenul caruia am servitutea pe care ne-a blocat-o,inca nu s-a mutat in noua casa.Dorim sa ii trimitem notificari cu confirmare de primire(trimise de avocat).Cum procedez daca nu il gaseste la adresa,si nu ia la cunostinta de notificare?Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.!
Oricum se va ajunge la proces ...asa ca deschideti dvs o actiune pt obligatia de a face ( de a debloca accesul )
Manuela Rășină, administrator
Puteti trimite notificatea prin executor judecatoresc existand posibilitatea ca la afisare, comunicare sa se incheie un proces verbal.
Dar daca ii cunosc adresa de domiciliu din alte surse ,ii pot trimite acolo notificarea,fara sa intru sub incidenta legii protectiei datelor(GDPR)?
Pe jumatate din servitute,vecinul a pus gazon si aspersoare(caci e terenul lui si face ce vrea).
Ne tot zice sa il chemam in instanta,ca el nu ne-a incalcat noua niciun drept.Multumesc !
Nu aveti nici o treaba cu gdpr.
Multumesc din suflet pentru raspunsuri.Va doresc numai bine!