Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Termen raspun petitie
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Termen raspun petitie

Buna ziua,
Potrivit OG 27/2002 prin petitie se intelege cererea, reclamatia, sesizarea sau propunerea...... .
Cum pot face diferenta privind petitiile ( termen de solutionare 30 zile +15 ) si o solicitare sau sesizare in care este imposibil de transmis raspuns in 30 de zile, fiind necesare anumite cercetari?
Pot realiza o procedura la nivelul institutiei, sau stabili un circuit al documentelor?
Multumesc.
Se poate stabili la nivelul institutiei o procedura privind circuitul documentelor.

sinonime : petitie - cerere - sesizare -solicitare