Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Dizolvare de drept asociatie
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Dizolvare de drept asociatie

Buna ziua,

Ma puteti ajuta va rog cu un model de cerere de dizolvare de drept a unei asociatii (reducerea numărului de asociați sub limita fixată de lege, dacă acesta nu a fost complinit timp de 3 luni) ce trebuie depusa la instanta?
Va multumesc!
george-neagu, moderator