Forum Discuţii juridice Executare silită evacuare chirias
Discuție deschisă în Executare silită

evacuare chirias

Buna ziua,

din luna ianuarie 2019 am inchiriat unui domn apartamentul meu pe un an, dar nu a platit chiria pe luna martie, nici intretinerea din luna ianuarie si nici gazele. Am facut contract, dar la anaf nu am facut deocamdata declaratia unica de venit. As dori sa stiu cum ar trebui procedat
Va multumesc pentru raspuns
Solutionarea este conditionata si de clauzele contractual asumate
Ati prevazut rezilierea unilaterala a contractului in cazul in care locatarul nu se achita de plata intretinere+chirie ?
Ati prevazut termen notificare ,evacuare ?
Initial notificati oficial locatarul cu obligatia achitarii sumelor contractual asumate-sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta