Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... membru asociatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

membru asociatie

sotia este proprietara in baza actului de mostenire ,eu ca sot ce trebuie sa fac sa pot devenii membru in asociatia de proprietari deoarece presedintele spune ca sunt chirias .
Afirmatia presedintelui de asociatie demonstreaza ca acesta nu stapaneste dispozitiile in vigoare
Conform disp L nr 196/2018 membru proprietar este locatarul care detine calitatea de proprietar de apartament si care incheie cu asocitia de proprietari acord de asociere