Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Stâlpi electrica
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Stâlpi electrica

Buna ziua !
Acum 20 de ani am achiziționat un teren unde mi-am construit o casă ,menționez că nu aveam apa nici curent tras deoarece pamântul luat era pe o ,,ulită" lipsită de acestea
La vremea respectivă eu am cumparat 2 stâlpi de metal de la electrica pentru a mă lega la energia electrică .
De curand cineva și-a construit o casă langă mine ,aceștia au pretenția să se lege la curent în mod gratuit de stâlpi cumpărați de mine ,ei aduc ca argument ,,că nu contează cine a luat stâlpi ,așa e legea" as dori un raspuns întemeiat pe lege dacă are dreptate sau nu .multumesc anticipat!
Pt a se conecta la reteaua electrica este nevoie de a intra pe proprietate dvs privata ceea ce nu cred ca se va intampla intrand la violare de domiciliu.NU au cum va obliga
pe langa asta au fost cumpărați de mine.multumesc!