Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... inchiderea procedurii de insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

inchiderea procedurii de insolventa

Buna ziua,

referitor la procedura de executare silita in sine, impotriva unui debitor (societate comeciala) , care intra ulterior in insolventa, (i se aproba planul de reorganizare si in final se inchide procedura cu reintegrarea acestuia in circuitul economic) , aceasta ramane suspendata potrivit legii 85/2006. Dar dupa inchiderea proc.de insolventa,si revenirea societatii, practic executarea silita continua. sau inceteaza?
Multumesc
In principiu inceteaza suspendarea executarii silite si se reia executarea.

Sper sa va fie de folos informatiile.