Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Demisie fara preaviz de 15 zile
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Demisie fara preaviz de 15 zile

Ptr. a imi da demisia de la o firma la care sunt angajat trebuie sa fac un preaviz de 15 zile.Daca in timpul acestui preaviz ma inbolnavesc si imi iau concediu medical pe tot parcursul preavizului se poate ca la sfarsitul preavizului(aceeasi data cu sfarsitul concediului medical ) sa termin cu firma respectiva sa nu mai aiba nici o cerere de la mine?Va multumesc si va rog sa imi raspundeti repede.
concediul medical suspenda cim, implicit si perioada de preaviz.
daca beneficiati de concediu medical, la reluarea activitatii continuati termenul de preaviz.