Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... valori inscriere masa credala
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

valori inscriere masa credala

Buna ziua,
Suntem o firma care trebuie sa se inscrie la masa credala a unei societati intrata in insolventa catre care avem si noi datorii. (datoriile noastre sunt mai mici fata de datoriile lor catre noi)
Cu ce suma sa ne inscriem la masa credala? Cu suma toatala pe care ne-o datoreaza sau cu diferenta intre suma pe care ne-o datoreaza si suma pe care le-o datoram?
Mentionez ca nu s-a facut nicicodata vreo compensare intre firme. Cu toate acestea, firma datoare si-a permis sa faca o compensare in situatia lor contabila ...
Cereti inscrierea in tabelul de creante cu intreaga suma.

Sper sa va fie de folos informatiile.