Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... radiere fara acte
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

radiere fara acte

Buna seara,
Tatal adoptiv si-a vandut masina pe incredere in anii "90 , iar dupa cativa ani a decedat. Dupa cateva luni a decedat si mama. Anul trecut am vrut sa platesc impozitul pe imobil (mostenit de la tatal adoptiv), dar nu a fost primita suma de bani , pentru ca se solicita impozit si pe autoturism. Nu am nici un document despre autoturism, stiu doar numarul de inmatriculare. Banuiesc ca autoturismul nu functioneaza de cativa ani. Este vorba de un ARO 10. Ce pot sa fac pentru a-l radia din circulatie ? Cui ma pot adresa ?
Initial solicitati oficial la SPR evidenta auto sa vi se comunice oficial statutul vehiculului
Conditionat de raspunsul SPR exista mai multe variante pentru solutionare
Multumesc !