Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Ce trebuie facut in cazurile rezidenta fiscala in UE , ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Ce trebuie facut in cazurile rezidenta fiscala in UE , restante CNAS, ANAF?

Buna ziua! Ce trebuie facut in urmatoarea situatie? Din noiembrie 2017 mi-am depus demisia in Romania si am inceput lucrul in Germania de la 1 decembrie 2017, am incheiat contract de minijob (scutit de impozit), cu asigurarile obligatorii. Trebuie sa depun vreo declaratie la ANAF in RO? Cu asigurarea de sanatate din Ro cum procedez? M-am verificat in baza de date cu CNP-ul si inca figurez asigurat la CNAS. Acum nu vreau sa ma trezesc cu venituri impozabile in Ro sau cu restante la CNAS .
Va rog sa cititi si la adresa [ link extern ]