Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

Buna seara
ce acte trebuiesc ptr trecerea alocatiei a doi copii, incredintati in crestere la mama in urma divortului.Precizez ca pana acum s-a trimis pe numele de casatorie al msmei si acum doreste sa fie trecute pe numele de domnisoara.
ptr a fi primite pe card ce anume trebuie facut?
multumesc
Buna seara.Daca mama primea alocatia pentru copii si inainte trebuie sa depuna la institutia de la care primeste alocatia copie a hotararii judecatoresti de divort din care rezulta si revenirea la numele anterior .
demersurile trebuiesc facute la societatea care trimite pensia de intretinere