avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ,,Prima casă'' pentru angajat român în Anglia
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

,,Prima casă'' pentru angajat român în Anglia

va rog sa-mi spune-ti daca fica mea lucreaza in Anglia ,la o firma engleza cu acte legale,poate beneficia de creditul ptr.prima casa in tara.multumesc.
Cel mai recent răspuns: floreanilie , utilizator 22:37, 22 Aprilie 2019
nu paote beneficia de prima casa,ci doar de credit ipotecar

floreanilie a scris:

va rog sa-mi spune-ti daca fica mea lucreaza in Anglia ,la o firma engleza cu acte legale,poate beneficia de creditul ptr.prima casa in tara.multumesc.

multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Abandon familial lazar constantin lazar constantin fica mea se gaseste in Anglia,a avut o reletie de lunga durata cu un roman tot in Anglia,ceea ce a dus la nastrea unei fetite,dupa ce au facut certificatul de ... (vezi toată discuția)
Contract la distanta andreea_anghelescu andreea_anghelescu Buna ziua, Am un prieten care are o firma de curierat in Anglia. El angajeaza in principiu romani cu acte acolo. A cunoscut un englez care de asemenea avea ... (vezi toată discuția)
Sechestru bunuri Byiankaa Byiankaa Daca am un dosar cu executare silita din 2012 pt un credit la banca (in care sunt codebitor) si sotul meu face un credit ipotecar in Anglia pt o casa care va ... (vezi toată discuția)