avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 357 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Caldura in apartament
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Caldura in apartament

Buna ziua . Azi am avut o discutie in contradictoriu cu Presedintele de bloc . I-am cerut sa inchida caldura . Afara sunt 23 grade . mi-a raspuns ca nu are voie ca dezechilibreaza instalatia Radet . Mi se pare o prostie si nu cred . Va rog cu un raspuns pt a-l face sa inchida caldura . Va multumesc
Cel mai recent răspuns: darida , utilizator 09:04, 2 Mai 2019
Presedintele de asociatie este reprezentantul legal al asopciatieid e proprietari respectiv al proprietarilor din imobil
La cererea majoritatii proprietarilor presedintele de asociatie poate dispune masurile necesare inchiderii vanei de alimentare cu agent termic
Va multumesc . O zi buna va doresc .
Are dreptate în ipoteza în care nu ar exista regulatoare automate de presiune la bransamentele blocurilor/scarilor. În lipsa lor, intradevar se deregleaza reteaua, dar in Bucuresti stiu ca s-au montat asemenea regulatoare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

A.n.r.s.c - modificarea legislatiei privind sistemul de incalzire in locuintele dotate cu repartitoare Daniela_2014 Daniela_2014 As dori sa stiu daca la acest moment exista un act emis (lege, hg, ordin) cu privire la interzicerea inchiderii repartitoarelor in locuinte si, implicit ... (vezi toată discuția)
Sistem de control al temperaturii intr-un bloc costica40 costica40 Locuiesc intr-un bloc conectat la radet si platim facturi la caldura greu de suportat. In blocul nostru nu avem gaze si singura metoda de reducere a ... (vezi toată discuția)
Debransare de la radet 2017 CostinSibi CostinSibi Buna ziua, as dori si eu sa stiu in ce conditii ma pot debransa de la RADET, in anul 2017, avand in vedere ca in cadrul asociatiei de proprietari din care ... (vezi toată discuția)