Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Caldura in apartament
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Caldura in apartament

Buna ziua . Azi am avut o discutie in contradictoriu cu Presedintele de bloc . I-am cerut sa inchida caldura . Afara sunt 23 grade . mi-a raspuns ca nu are voie ca dezechilibreaza instalatia Radet . Mi se pare o prostie si nu cred . Va rog cu un raspuns pt a-l face sa inchida caldura . Va multumesc
Presedintele de asociatie este reprezentantul legal al asopciatieid e proprietari respectiv al proprietarilor din imobil
La cererea majoritatii proprietarilor presedintele de asociatie poate dispune masurile necesare inchiderii vanei de alimentare cu agent termic
Va multumesc . O zi buna va doresc .
Are dreptate în ipoteza în care nu ar exista regulatoare automate de presiune la bransamentele blocurilor/scarilor. În lipsa lor, intradevar se deregleaza reteaua, dar in Bucuresti stiu ca s-au montat asemenea regulatoare