Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Decădere din drepturi tata
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Decădere din drepturi tata

Buna dimineata. Am un copil dintr-o relație de concubinaj. Il cresc de 3 ani fara nici un ban de la tata copilului meu spuneti-mi va rog frumos ar putea fi decazut din drepturi dacă nu se ocupa de el? Ca nici nu se ocupa nici nu imi da dreptul de a călători în străinătate..Nu avem voie nimic. Doar ma jignesti amenința si atat.
Bună ziua,
decăderea din drepturile părintesti este o sanctiune grava si nu se aplica situatiei descrise de Dvs.
Ceea ce puteti face este o actiune in istanta privind exercitarea autoritatii parintesti (pe care sa o solicitati exclusiva), stabilire locuinta minor, plata pensie de intretinere, program de vizitare sau alte aspecte care va pot interesa.
~ Conținut șters la cerere ~