Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea 329/2009
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea 329/2009

Daca am avut 2 luni de concediu medical in cursul unui an si inca 15 zile de concediu fara plata este legal sa mai mi -se impuna inca 8 zile de concediu fara plata ?
Buna ziua !
Avand in vedere ca legea nu expune limitativ conditiile in care se acorda acest concediu si prevede acordarea lui tuturor salariatilor din sistemul bugetar, inseamna ca este legal.
Chiar daca ati avut concediu medical si cfs, daca sunteti angajat in sectorul bugetar veti avea de lua cele 8 zile libere neplatite, potrivit Legii nr.329/2009.
Cornel Vasile, Consilier juridic
8 zile neplatite
dborsanu a scris:

8 zile neplatite

Intr-adevar , multumesc pentru atentionare :coffee:

P.s.
am si editat mesajul anterior, in acest sens.