Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... prelungire dovada de circulatie in cazul dosarului ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

prelungire dovada de circulatie in cazul dosarului penal plecat la judecatorie

Buna ziua,
In urma unui accident rutier am primit dovada de circulatie pe care am prelungit-o lunar prin depunerea unei cereri lunare la parchet.
De curand, dosarul a plecat de la procurorul de caz la judecatorie.
Unde trebuie sa fac cererea de prelungire a dovezii de circulatie? La judecatorie sau in continuare la parchet unde am facut-o pana acum?
In urma formularii de obiectiuni de catre avocat, este posibil ca dosarul sa se intoarca la parchet. Cum trebuie procedat pentru prelungirea dovezii? Trebuie sa urmaresc unde este dosarul in momentul depunerii cererii de prelungire?
Mii de multumiri anticipate!!!
mdmilan, utilizator
La judecator trebuie sa formulati cererea.
Mereu trebuie să o formulați la organul judiciar la care se află dosarul.