avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 726 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical

După cât timp de la angajare , o unitate spitalicească poate să îmi elibereze c.m.
Cel mai recent răspuns: petronela_gav , utilizator 12:33, 22 Mai 2019
Concediul medical este eliberat de medic indiferent de stagiul de cotizare.
Angajatorul va trece in pontaj, in concediu medical.
Daca o sa fie platite acele zile de concediu, depinde de stagiul de cotizare, de codul de indemnizatie, de diagnostic.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stagiu de cotizare pentru concediul medical MariaRamona MariaRamona Ma confrunt cu urmatoarea situatie: un angajat mi-a adus un concediu medical cod 01, insa este angajat de curand la noi si nu are stagiul minim de ... (vezi toată discuția)
Concediu medical 01 fara stagiu de cotizare de 1 luna ContSters68307 ContSters68307 Cum se trateaza un concediu medical cod indemnizatie 01, in cazul in care angajatul in cauza nu are o luna intreaga stagiu de cotizare? Din cate stiu el nu se ... (vezi toată discuția)
Concediu medical fara stagiu de cotizare 2011 smarandita67 smarandita67 In cazul in care angajatul nu are stagiul de cotizare , cum poate beneficia de concediu medical? Are intrerupere de la ajutorul somaj de mai mult de un an, ... (vezi toată discuția)