Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical

După cât timp de la angajare , o unitate spitalicească poate să îmi elibereze c.m.
Concediul medical este eliberat de medic indiferent de stagiul de cotizare.
Angajatorul va trece in pontaj, in concediu medical.
Daca o sa fie platite acele zile de concediu, depinde de stagiul de cotizare, de codul de indemnizatie, de diagnostic.