avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 508 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Comisia de disciplina
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Comisia de disciplina

Comisia de disciplina a dat verdictul pe loc.
A anunțat angajatul ca este concediat la sfârșitul întrevederii . Este legal.?
Daca nu ce ar trebui sa fac?

Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 12:43, 29 Mai 2019
Daca nu ati mai deschide alt topic si ati fi citit notificarea primita de la primul topic ati fi citit raspunsul primit...
Comisia nu va poate concedia, ea poate doar sa propuna angajatorului asta si el sa decida...
Sunteti functionar public, personal contractual sau lucrati in mediul privat?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comisia de disciplina Lumiz Lumiz Buna seara. Asi vrea sa stiu daca o persoana care este sanctionata disciplinar are dreptul sa fie membru al comisiei de disciplina. Este vorba de spital adica ... (vezi toată discuția)
Cercetare disciplinara ,angajatul in concediu medical ciric luminita ciric luminita Buna seara,imi puteti spune daca angajatorul a procedat corect in situatia in care s-a constituit o comisie de disciplina pe baza unei sesizari facute unui ... (vezi toată discuția)
Notificare neprezentare la munca anerol anerol Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti si pe mine asupra unui aspect.Am avut un angajat caruia i s-a cerut sa faca stocul la sfarsitul lunii si a refuzat.De atunci ... (vezi toată discuția)