Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Model cerere instanta pentru modificare pensie ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Model cerere instanta pentru modificare pensie alimentara

Buna ziua!
Va rog sa-mi indicati unde gasesc un Model de cerere in vederea deschiderii actiunii judecatoresti de modificare a pensiei alimentare pentru copil aflat in grija unui parinte, dupa divort. Multumesc!
Nu există model standard. Mergeți la cabinet la un avocat și plătiți redactarea acțiunii.
Dapix, utilizator