avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Model cerere instanta pentru modificare pensie ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Model cerere instanta pentru modificare pensie alimentara

Buna ziua!
Va rog sa-mi indicati unde gasesc un Model de cerere in vederea deschiderii actiunii judecatoresti de modificare a pensiei alimentare pentru copil aflat in grija unui parinte, dupa divort. Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 21:54, 2 Iunie 2019
Nu există model standard. Mergeți la cabinet la un avocat și plătiți redactarea acțiunii.
Ultima modificare: Duminică, 2 Iunie 2019
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, în 2020 am divorțat la notar și de atunci fostul ... incognitoooo incognitoooo Buna ziua, în 2020 am divorțat la notar și de atunci fostul soț îmi plătește lunar, pensie alimentara în valoare de 350 de lei. M.am gândit sa ... (vezi toată discuția)
Cerere divort cu minor justinn justinn Buna ziua, am rugamintea, daca m-ati putea ajuta cu un model de cerere de chemare in judecata pentru un divort, cu un minor. Tin sa precizez ca partea care ... (vezi toată discuția)
Divort, minor, comun acord Rain Rain Buna ziua. Eu si sotul meu am hotarat sa divortam, avem un copil de 2 ani. As dori sa stiu care sunt pasii pentru a demara si incheia divortul intr-o formula ... (vezi toată discuția)