Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... lege faliment persoane fizice
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

lege faliment persoane fizice

Buna ziua,a fost adoptata in senat prin hotarare de urgenta Legea falimentului persoana fizica,cand intra in vigoare poate spune cineva ?Va multumesc.=D> ?????
opris romeo, utilizator
nu inca, e pe vine, de abia e la Senat
Pe data de 24.112009 am vazut cum au votat legea si au aprobat-o in senat.Cat dureaza pana intra in vigoare?
Camera deputatilor este decidenta finala si apoi ar urma promulgarea ei de catre presedinte , din pacate numai daca este vointa politica trece , suntem in perioada electorala, au treaba multa parlamentarii nostri din pacate , ei se gandesc la alte treburi , apoi ce-o fi om mai vedea , sper ca se va vota cat mai curand , consider ca este o lege buna in sensul ca si bancile vor avea pierderi ca au jupuit la maxim atatia ani .
multumesc,si multa dreptate mai aveti.Dar Doamne ajuta.=D>