Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Expert contabil specializat pe Asociații de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Expert contabil specializat pe Asociații de Proprietari.

Este posibil sa îmi trimită cineva pe adresa mea privată de e-mail, o lista cu Experți Contabili specializați pe Asociații de Proprietari , înregistrați la ceccar ? Va mulțumesc.
Intrati pe site-ul CECAR si cautati lista experti contabili autorizati, din care alegeti persoana dorita. Daca expertiza va fi ulterior invocata in instanta este bine ca expertul pe care il veti alege sa fie si expert contabil judiciar (autorizat de MJ), stiut fiind ca instantele de judecata nu au in vedere expertize extrajudiciare.
Va mulțumesc. Am căutat pe net la Listele CECCAR, dar sunt mii de experți fara sa fie precizată specializarea pe Asociații de Proprietari.
Iar la CECCAR nu mai dau astfel de informații de cînd au dat legea cu Privacy, protejarea datelor.
Puteti obtine date relevante de la serviciul de sprijinire si indrumare asociatii de proprietari din primaria teritoriala
Va multumesc, dar.... orice... numai să nu aud de acest seviciu din primărie, că nu aveți idee ce experiențe am avut acolo.
Dupa stiinta mea nu exista o astfel de lista. De regula, expertii contabili nu sunt specializati pe un anumit subdomeniu. Pot exista doar unii experti contabili cu ceva experienta pe asociatii de proprietari.
Incercati sa intrebati la sediul CECAR din judetul dvs. si/ sau la Biroul local pentru expertize tehnice judiciare de pe langa tribunalul judetean.