Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pot sa fac parte din comisii de evaluare la licitatii?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pot sa fac parte din comisii de evaluare la licitatii?

Lucrez intr-o institutie publica, la compartimentul achizitii publice. In prezent sunt in litigiu cu institutia pentru un presupus prejudiciu, constatat de o firma de audit, la o licitatie cu fonduri norvegiene. Desi am castigat procesul in prima instanta, in prezent mi se retine din salariul o anumita suma.
In continuare organizez licitatii si sunt membru in comisiile de evaluare la licitatii.Avand in vedere litigiul cu institutia la care lucrez, nu sunt in conflict de interese daca fac parte din comisiile de evaluare la licitatii ?
Nu sunteti in conflict de interese ....