Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale marirea capitalului social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

marirea capitalului social

Care este valoarea maxima a capitalului social in cazul unui S.R.L.?
Daca are loc o marire de capital si se depaseste acest prag ce trebuie facut?
Art. 11 din L31/1990 actualizata

(1) Capitalul social al unei societati cu raspundere limitata nu poate fi mai mic de 200 lei si se divide in parti sociale egale, care nu pot fi mai mici de 10 lei.

Legea societatilor comerciale nu prevede un capital social maxim