Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amendă STB 500 Ron
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amendă STB 500 Ron

Bună ziua, în urma cu aproximativ o lună am fost amendat cu 500 de lei de controlorii STB, mentionez ca aparatul nu functiona, iar eu nu am observat acest lucru, era foarte cald, aveam bagaj, i-am explicat frumos ca am calatorii si am validat, dar dumnealui nu a vrut sa inteleaga. Ulterior, i-am dat buletinul pentru ca altfel nu m-ar fi lasat sa cobor si pierdeam si trenul. Mi-a trimis amenda acasa, dar cand a adus-o postașul am refuzat primireca procesului verbal, intrebarea este: Ajunge la Primarie cand platesc impozitul, de cand am refuzat este termenul de 15 zile de a actiona in instanta ? Mentionez ca eu nu am semnal procesul verbal, intrucat nu mi se pare just ce abuzuri fac ei.
Buna ziua,
O sa o gasiti la D.I.T.L., impozit*, cand o sa meageti dvs. sau familia sa platiti impozitul pe anul in curs sau urmator.

Si dosarul penntru cele 14 zile de cand se aplica? De cand aflu de la primarie la plata impozitului?
Ionut.ion a scris:

Buna ziua,
O sa o gasiti la D.I.T.L., impozit*, cand o sa meageti dvs. sau familia sa platiti impozitul pe anul in curs sau urmator.