Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pedeapsa cu suspendare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pedeapsa cu suspendare

Buna ziua,

Prietenul meu a fost condamnat 3 ani si 4 luni pentru trafic de droguri (28 pastile extasy , 0,5 cocaina si 4 g de marihuana) A stat 3 luni arestat in penitenciar si in momentul de fata este arestat pe domiciliu. Precizez ca este arestat preventiv din august 2018. Din fericire in iarna i s-a aprobat cererea de a merge la facultate si la examene.
Miercuri o sa fie judecat din nou si intrebariile mele sunt: Credeti ca va putea obtine o pedepasa cu suspendare? si Daca va avea pedeapsa cu executare pana cand ar trebuii sa stea avand in vedere o eliberare conditionata?
Precizez ca nu mai are alte fapte si este student.

Va multumesc din suflet!
Ca sa fie liber trebuie să fie apărat f bine.

Dacă toți care ar comite infracțiuni ar fi liberi ar fi un haos total.
Ar.fi precum ar veni sfârșitul lumii...daca ati vazut filme de groază...in care nimănui nu îi pasă ce va urma...