Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum se implementeaza GDPR la nivel de asociatie de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum se implementeaza GDPR la nivel de asociatie de proprietari?

Buna ziua,
In asociatiile de proprietari este necesara implementarea GDPR sau nu
Daca raspunsul este afirmativ care sunt pasii de facut de catre asociatie?
Legea 196/2018 spune ca presedintele asociatiei este obligat sa actualizeze cartea de imobil;de asemenea citirea contoarelor de apa este nominala etc.
Multumesc
Buna ziua. Da, aveti obligatia sa implementati prevederile GDPR. Mai multe detalii, gasiti si aici: www.avocatnet.ro/articol_492...
Noi am asistat si redactat actele necesare implementarii conforme GDPR pentru asociatii de proprietari, astfel ca, daca va putem fi de folos, ne puteti contacta in privat. O zi buna
Doar trebuie sa scoateti numele de la lista de plata.