avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum se implementeaza GDPR la nivel de asociatie de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum se implementeaza GDPR la nivel de asociatie de proprietari?

Buna ziua,
In asociatiile de proprietari este necesara implementarea GDPR sau nu
Daca raspunsul este afirmativ care sunt pasii de facut de catre asociatie?
Legea 196/2018 spune ca presedintele asociatiei este obligat sa actualizeze cartea de imobil;de asemenea citirea contoarelor de apa este nominala etc.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: w_v_w_v , utilizator 20:16, 16 Iulie 2019
Buna ziua. Da, aveti obligatia sa implementati prevederile GDPR. Mai multe detalii, gasiti si aici: www.avocatnet.ro/articol_492...
Noi am asistat si redactat actele necesare implementarii conforme GDPR pentru asociatii de proprietari, astfel ca, daca va putem fi de folos, ne puteti contacta in privat. O zi buna
Doar trebuie sa scoateti numele de la lista de plata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. de curand la asociatia de locatari de care apartin ... gigiscortar gigiscortar Buna ziua. De curand la asociatia de locatari de care apartin s-a emis lista de cheltuieli pentru luna august. Pentru ca am refuzat sa-mi inlocuiesc ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! as vrea sa știu dacă este obligatoriu prin lege ... Maria Izabela Maria Izabela Bună ziua! As vrea sa știu dacă este obligatoriu prin lege schimbarea apometrelor cu apometre telecitire? Asa mai avea încă o intrebare .Nu ajuns cu ... (vezi toată discuția)
Buna ziua comunitate,locuiesc într-un bloc și administratorul ... Predeluț Predeluț Buna ziua comunitate,locuiesc într-un bloc și administratorul ne-a avizat că nu m-ai putem platii întreținerea in contul asociației la bancă deoarece ... (vezi toată discuția)